This will be replaced by the SWF. Please download a flashplayer from here
ntb_itu_etu



Frequently Asked Questions
Please select your question category
Search FAQs
Ja, de Triathlon Holten wordt georganiseerd onder auspiciën van de Nederlandse Triathlon Bond. De actuele reglementen zijn te vinden op www.nedtriathlonbond.org
Nee, je mag niet stayeren tijdens de wedstrijd.

Alleen bij de internationale senioren en junioren wedstrijd is stayeren toegestaan.
Ja, tijdens het fietsen is het dragen van een goedgekeurde helm verplicht. De organisatie zal toezien dat de helm goed passend is en dat deze voldoet aan de veiligeheidsnormen.Vrijwel alle in Nederland verkochte fietshelmen voldoen aan deze normen. U dient de helm vast te maken voordat u met de fiets aan de hand het parc fermee (wisselzone) verlaat en wanneer u klaar bent met fietsen mag u de helm pas losmaken wanneer u de fiets op uw eigen positie heeft geplaatst. De jury van de NTB zal hier op toezien. Houdt u hier aub rekening mee.
Ja, alle parkoersen zijn verkeersvrij. Alleen op de route naar het zwembad of het open water (de Domelaar), rijd je tussen het reguliere verkeer.
Als je na je inschrijving een eigen chip aanschaft dan ontvangen we graag jou chipcode. Wij zullen dan je chipcode registreren en het inschrijfbedrag voor de Triathlon Holten aanpassen.
Soms horen we wel eens geluiden dat het inschrijfbedrag te hoog zou zijn.

Bedenk dan wel dat bij daglicentiehouders van het inschrijfbedrag een deel wordt afgedragen voor een verplichte verzekering.

Een triathlon organiseren kost veel geld en om het in perspectief te plaatsen zijn de totale inkomsten van alle deelnemers voordat de afdracht aan de NTB is afgetrokken nog geen 10% van de totale begroting van de Triathlon Holten.

Voor het inschrijfbedrag leveren wij, een mooie wedstrijd waar je als deelnemer zonder zorgen je maximale prestatie van dat moment kunt leveren, in een unieke ambiance.
De 28-ste editie wordt gehouden op vrijdag 6 en zaterdag 7 juli 2012. Het randprogramma begint op vrijdag om 19:30 uur, vanaf zaterdagmorgen beginnen de wedstrijden. De elitetriatleten starten om 11:00 uur en de recreanten om 15:30 uur.
De Elitetriatleten strijden om punten, waarmee ze zich ook kunnen kwalificeren voor de Olympische Spelen. De recreanten uit Holten strijden om het Holtens Kampioenschap.
De Elite- en Juniortriatleten leggen de zogeheten Olympische Afstand af; 1500 meter zwemmen, 40 kilometer fietsen en 10 kilometer lopen. De Recreanten werken een OD (1500-40-10), Kwart (1000-40-10)of Achtste (500-20-5) Triathlon af.
De Elite-, Junior en de OD-triatleten zwemmen in zandwinning De Domelaar, fietsen op en rond Holten over onder meer de Holterberg en lopen daarna enkele rondes door Holten. De recreanten Kwart en Achtste zwemmen in zwembad Twenhaarsveld, voordat ze beginnen aan het fiets- en loopparcours. Alle deelnemers finishen op Kalfstersmansweide in het centrum van Holten.
Op vrijdagavond 6 juli wordt een Woody’s Kinder Run-bike-run gehouden en een Weekkrant.nl zwemloop gehouden. Opgave kan via de website tot het maximum aantal is bereikt.
Er zijn speciale arrangementen beschikbaar bij Landal Greenparks en AC Hotel in Holten. Overnachten kan ook in de verschillende andere hotels in de omgeving van Holten. Kijk op deze site onder 'Accommodatie' of volg deze link.. Namen en adressen zijn te vinden via deze site en via site van de VVV Holten.
Vanaf de invalswegen en snelweg verwijzen borden naar de parkeermogelijkheden. Er rijden pendelbussen tussen het centrum van Holten en zandwinning De Domelaar. Zie ook deze website onder het kopje 'Reis & verblijf'
Aanmelden als vrijwilliger kan via deze website onder het kopje 'vrijwilligers' of volg deze link..
Ja, er zijn enkelbandjes beschikbaar.

Afhankelijk van de leverancier zal de Triathlon Holten eventueel een vergoeding voor gebruik vragen. Indien dit het geval is wordt dit vermeld in het deelnemersboekje.
Na 1 februari 2012 is het mogelijk in te schrijven voor de DeWeekkrant.nl Zwemloop op vrijdagavond 6 juli 2012.
Ja, je hoeft geen lid te zijn van de bond om mee te doen. Dan laat je in het inschrijfformulier alle velden onder NTB-leden leeg.

Je betaalt als niet lid wel een hoger inschrijfbedrag, dit is afhankelijk van de afstand.
Bij een inschrijving voor de kwart en achtste is deelname afhankelijk van een loting. Na de loting krijgt iedere deelnemer een lotnummer, afhankelijk van het aantal startplaatsen ben je ingeloot of niet. Tijdens het jaar worden startplaatsen die vrijkomen door afmelders op lotnummer volgorde toegekend.

Voor de Olympische Afstand en zwemloop geldt de volgorde van inschrijving, als deze series gevuld zijn wordt een wachtlijst gemaakt.
Ja, via het menu "Deelnemers" -> "Inschrijven" kunt u kiezen voor "Controlefomulier". link
Je chip ontvang je op de dag van de wedstrijd.

Deze chip kun je dus op en na de Triathlon Holten gebruiken op andere wedstrijden. Wil je een koop chip eerder gebruiken dan moet je de chip kopen bij de eerste wedstrijd waar je meedoet. Stuur ons dan jou chipcode en we zullen je inschrijving aanpassen.
Het inschrijfgeld wordt op verschillende momenten geïncasseerd. De eerste keer is vlak na de loting. De tijdstippen daarna zijn flexibel, We streven er naar om maandelijks te incasseren.
We hebben er voor gekozen om de mogelijkheid tot huren te laten vervallen. Het prijsverschil tussen huren en kopen (groene chip) is 1 euro.

Bij de aanschaf van een groene chip kan je volgend jaar voor een gering bedrag met deze chip deelnemen.
Inschrijfgeld 2012 (excl. huur championchip)
Olympic distance (Elite)€ 51,00 € 65,00*
Olympische Afstand (open water)€ 22,00 € 37,00*
Olympische Afstand (open water) Holtenaren€ 22,00€ 37,00*
Sprint (Junioren)€ 32,00€ 37,00*
Kwart€ 31,00€ 36,00*
Achtste€ 24,00€ 29,00*
Zwemloop€ 10,00
* = zonder atletenlicentie NTB.

Wanneer je geen lid bent van de Ned. Triathlon Bond (NTB) dan is het vanuit de NTB verplicht i.v.m. deelnemersverzekering om een zogenaamde daglicentie aan te schaffen. Deze daglicentie kost per individuele deelnemer afhankelijk van de afstand voor de kwart en achtste € 5,00 en voor de Olympische afstand € 15,00. Dit bedrag wordt door de Triathlon Holten dan ook afgedragen aan de Ned. Triathlon Bond.
Bij je inschrijving kun je aangeven of je geplaatst wil worden op de wachtlijst. Indien je dat wilt wordt er na de loting € 8,00 administratiekosten inrekening gebracht.
Voor het bijwerken van de startlijsten en wachtlijsten zijn diverse handelingen nodig. Bij deelname wordt de € 8,00 verrekend.
Indien je niet kunt deelnemen worden de administratiekosten niet teruggestort.
De wedstrijd wordt gehouden voor zogenoemde Elite-atleten, Junioren, Agegroupers en Recreanten. De eerste drie categoriën melden zich aan via de nationale triathlonbonden. Recreanten kunnen zich dit jaar niet meer aanmelden. Het deelnemersveld heeft met 700 atleten een maximum bereikt. Wel is er nog een wachtlijst. De inschrijving voor 2012 start 15 december 2011.
Op deze website vindt u onder het hoofdstuk deelnemer informatie over inschrijving en starttijden van de verschillende categorieën. Meer praktische informatie staat in een boekje dat de deelnemers ongeveer een week voor het evenement wordt toegezonden (dit boekje kan ook worden gedownload via de website).
Afmelden kan door een mail te sturen naar afmelden@triathlonholten.nl

Een afmelding is pas geldig op het moment dat deze door de organisatie wordt bevestigd.
Voor de Olympische afstand is het verplicht om bij een tempartuur lager dan 16 °C een wetsuit te dragen de maximum temperatuur bedraagt 26 °C. Daar boven mag geen wetsuit meer worden gedragen.

Voor de internationale wedstrijden gelden de volgende temperaturen: verplicht onder 14 °C en verboden boven de 20 °C.

Voor de recreatieve series in het zwembad is het dragen van een wetsuit per definitie uitgesloten.
Deelnemers zwemmen 500 m in het zwembad Twenhaarsveld en leggen vervolgens ca 5.000 m lopend af in het centrum en de directe omgeving van Holten.

Banner