Jessie Muller tweemaal in de prijzen op Olympic Distance

Triatleet tweede algeheel en winnaar Holtens kampioenschap

Jessie Muller sleepte tijdens de vijfendertigste editie van de Triathlon Holten twee prijzen in de wacht. De Holtenaar veroverde in een tijd van 02:18:39 de tweede plaats in het algeheel klassement en kroonde zich daarmee tot Holtens kampioen op de Olympische Afstand.

,,Vorig jaar eindigde ik als zesde op de OD’’, vertelde Muller na afloop. ,,Mijn neef Mark Muller won toen het Holtens kampioenschap. Het is wel leuk dat ik zijn opvolger ben. Het zwemmen ging goed en het lopen ook. Op de fiets kwam ik helaas iets te kort om overall ook te winnen.’’

Muller moest de eindzege daardoor aan Mario A Salvador Sutton laten. De Deventenaar won de Olympische Afstand in een tijd van 02:16:43. De Enschedeër Pascal Bruins ging op diezelfde afstand met het brons aan de haal.

Cindy Brussé mocht tijdens de huldiging van de vrouwen plaatsnemen op het hoogste ereschavot. De Aaltense voltooide de Olympische Afstand in een tijd van 02:31:27 en ging daardoor met de zege aan de haal. Samantha de Bruin kroonde zich uiteindelijk tot nummer twee, Marjan Doppen complementeerde het podium.

,,Dit was de eerste keer dat ik mee heb gedaan aan een OD’’, vertelde De Bruin. ,,Ik kom uit Veenendaal en doe veel mee aan lokale triatlons. Vrienden hebben mee meegenomen naar Holten. Maar dit is wel voor herhaling vatbaar.’’

Britt le Fevre mocht zich bij de vrouwen Holtens kampioen op de Olympic Distance noemen. De triatlete bleef daarmee plaatsgenoten Karin Reterink en Ans Lammertink voor, die als respectievelijk tweede en derde eindigden in de strijd om het plaatselijke kampioenschap.

Uitslag Olympic Distance mannen:
1. Mario A Salvador Sutton – Deventer – 02:16:43.
2. Jessie Muller – Holten – 02:18:39
3. Pascal Bruins – Enschede – 02:18:42

Uitslag Olympic Distance vrouwen:
1. Cindy Brussé – Aalten – 02:31:27
2. Samantha de Bruin – Veenendaal – 02:34:22
3. Marjan Doppen – Zieuwent – 02:35:14

Uitslag Holtens kampioenschap Olympic Distance mannen:
1. Jessie Muller – 02:18:39
2. Andy de Jong – 02:24:44
3. Hessel Rood – 02:26:20

Uitslag Holtens kampioenschap Olympic Distance vrouwen:
1. Britt le Fevre – 02:42:03
2. Karin Reterink – 02:44:34
3. Ans Lammertink – 03:13:23

Uitslagen onder voorbehoud