In de Tubantia van vrijdag 3 juli is een mooi artikel gepubliceerd over de 40e editie van de Triathlon Holten.
De Triathlon Holten viert zijn 40e editie en zet het hele dorp in het teken van de sport. Volgens het artikel zijn er voor inwoners van Holten drie manieren om betrokken te zijn: meedoen, helpen of juichen.
In het artikel worden 3 Holtenaren geïnterviewd:
- Femke Pollemans (28) doet mee aan de triatlon en wil dit jaar de beste Holtense deelnemer worden. Vorig jaar miste ze die titel op slechts 20 seconden. Ze traint veel en hoopt dit jaar revanche te nemen.
- Johan Veneklaas Slots (68) is al jarenlang vrijwilliger. Hij begon ooit met het plaatsen van hekken langs het parcours en helpt nu bij het wisselpunt. Hij vindt het mooi om iets voor het dorp en het evenement te betekenen.
- Freddy Dijkink (30) staat als toeschouwer langs de kant om deelnemers aan te moedigen. Hoewel hij ooit zelf wilde meedoen, kiest hij er nu voor om de sfeer te maken en anderen te ondersteunen.
Ook de Tubantia laat zien: de Triathlon Holten is meer dan een sportwedstrijd; het is een dorpsfeest waarbij inwoners kunnen bijdragen door zelf mee te doen, als vrijwilliger te helpen of de deelnemers enthousiast aan te moedigen.




